logotyp

Dálkově odečítané vodoměry

V druhé polovině května 2023 proběhne v domě výměna starých vodoměrů za dálkově odečítané, které máme od loňska nakoupené.
Čekali jsme s výměnou na rozeběhnutí tepelných čerpadel, jelikož jsme s nimi zprovoznili i změkčování teplé vody, takže by nemělo docházet k ucávání vodoměrů vodním kamenem, jako tomublo v minulosti. Při provozu teplé vodyy centrálním dodavatelem jsme řešili každý rok cca 5 ucpaných vodoměrů, na které se přišlo koncem roku přiodečtech.  Takže každý rok jsme odhadovali několika bytovým jednotkám spotřeby.
S nasazením změkčování by už nemělo docházet k ucpávání vodoměrů, takže nyní čekáme na volno u instalatéra.

S předstihem bude na vchodových dvěřích informace o výměně spolu s termínovým kalendářem, kde si budou obyvatelé domu rezervovat termín výměny. Během prvního dne bychom chtěli vyměnit vodoměry ve dvou vchodech (972 a 973), kde dopoledne budou dvě hodiny v jednom vchodě a dvě hodiny v druhém vchodě. Odpoledne to bude probíhat stejně. Další den proběhne výměna v dalších dvou vchodech (974 a 975) a třetí den dokončíme vchod 976.

Po výměně vodoměrů bude každý měsíc proveden odečet a naměřené hodnoty budou uloženy na webu společenství v Dokumentech, v sekci Spotřeby energií. 


Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign