logotyp

Dokončení instalace tepelných čerpadel II.

Poslední týden v září začala poslední část přechodu v přepojení celého domu na lokální zdroj tepla. Firma p.Kyriana odřezala původní propojení rozvodu tepla ve vchodech 972 - 974, které teplem zásobuje čtveřice teplných čerpadel ve strojovně č.1. Napojení na stoupačky k radiátorům provedli z teplotně odolné PPR trubky. Součástí každého napojení jsou hlavní uzávěry, vyvažovací ventil a vypouštěcí ventily. Vše je provedeno dle projektové dokumentace od pí. Vutkanové. Behem týdne stihli vše odřezat a napojit nové poturbí. 

V pondělí 2.10.2023 se do ležatých rozvodů tepla napustila voda skrze dopouštěcí ventil tepelných čerpadel a vyzkoušela těsnost. Na několika místech se objevila netěsnost, takže následovala oprava. Po odstarnění závad byla voda napuštěna do stoupaček, kde čeká na odvzdušnění systému. Po napuštění stoupaček přešli pracovníci na rozvody kotelny č.2, tedy vchody 975 a 976, kde by mělo být vše hotové v pátek 6.10.2023.

Poté se přepojí všechna tepelná čerpadla na vlastní elektroměry a budou se moci spustit v plném režimu. Až fa. ACOND spustí i tepelná čerpadla pro ohřev topení a zapnou se oběhová čerpadla, přistoupíme k odvzdušňování jednotlivých stoupaček.

Dle vyjádření p.Kyriana nemá smysl odvzdušňovat stoupačky před spuštěním oběhových čerpadel, takže všichni nájemníci v 8.patrech počkají na povel ke spuštění odvzdušňovacího procesu.

Nakonec provedeme přenastavení ventilů na jednotlivých radiátorech a budeme mít systém připraven na letošní sezónu.

Tím, že jsme centrální teplo využívali pouze v první polovině roku, měl by být na konci vidět rozdíl a úspora. V dokumentech jsou uložené spotřeby tepla na ohřev vody, kde se dostáváme na polovinu současné ceny tepla od Centrothermu. Jelikož na ohřev vody je potřeba tepla výraně méně než pro topení, rozdíl by měl být patrný po spuštění ohřevu  vytápění.

Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign