logotyp

Nakloněné stromy před domem

Již několkrát zazněla výtka od vlastníků směrem k borovicím, naklánějících se k domu během větrného počasí. Po posledních větrných dnech v lednu 2022 byla sepsána žádost o nahrazení těchto nakloněných stromů mladými stromy, které nezpůsobí v případě zlomení škody na zaparkovaných automobilech nebo přímo na fasádě našeho domu. Žádost byla odeslána zástupci spol. Compag, který se stará ve městě o zeleň.
Do emalílu byly přidány i fotografie zmíněných stromů. Stejné, jako jsou dole pod tímto textem.

Velmi rychle přišla odpověď přímo z Magistrátu, která je také přiložena pod textem. Odpověď, která přišla od pověřené pracovnice nepotěší vlastníky v domě ani majitelé parkujících automobilů. Uložené dokumety (fotky a odpověď z Magistrátu) poslouží v případě hmotné škody způsobené nakloněnými stromy, jelikož stromy jsou majetkem města a nikdo z vlastníků ani majitelů automobilů nemusí hlídat stav stromů. Nikdo z nás není dendrolog a naší žádostí k náhradě nakloněných stromů jsme udělali maximum. 

Odborná komise kontrolovala kořenový bal, když už děti ve 4.třídě se učí, že většina borovic se zlomí, nikoli vyvrátí. A navíc se nám naklání za sluncem, proto jsou nakloněny směrem k domu - na severozápad.

Uvidíme, jak dlouho se nám vdrží naklánět.
Bohužel s tím nedokážeme víc udělat. :-(Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign