logotyp

Odečet tepla 2022

Letošní odečet tepla je naplánován na prosincový víkend 3. a 4.12.2022. Po dvoletém odečtu, který probíhal během týdne se opět vracíme na víkendový. Začínat budeme tradičně ve vchodě 972, jelikož máme tento postup již několikrát vyzkoušený. Oproti předchozím odečtům, bychom měli letos odečítat jen teplo, takže by vše mělo proběhnout rychle. Vodu snad nebudeme muset odečítat, jelikož bychom chtěli mít již spuštěná tepelná čerpadla pro ohřev vody, kdy po spuštění provedeme odečet vodoměrů.

Začínat se bude v sobotu v 8:00 hodin a každý vchod by měl být za dvě hodiny odečtený. Mezi vchody bude 30minut přestávka, takže vchod 973 bude začínat v 10:30. Pak bude chvilka na občerstvení, takže 974 začíná v 13:15 a vchod 975 má plánovaný začátek na 15:45.
V neděli proběhne jen odečet ve vchodu 976 s ezačátkem v 9:00 hod. Jelikož tento vchod má 32 bytů plánovaný konec je kolem 12 hodiny.

V letošním roce má odečet tepa změnu při neumožnění výměny měřičů v řádném termínu. Letos je neomluvená absence v řádném termínu zpoplatněna dle ceníku fy.VIPA CZ, která v našem domě zajišťuje rozdělení nákladů na teplo, částkou 350,- Kč za byt. Pokud se v některém z bytů nepodaří v řádném termínu odečíst (vyměnit indikátory) teplo, dostane nájemník náhradní termn za výše uvedenou sankci. Pokud se nepodaří odečíst teplo v některém z bytů do konce roku, bude přistoupeno k sankci vyplývající ze zákona. 

Každý, kdo bude chtít domluvit náhradní termín ještě v předstihu (bez finanční sankce), může tak učinit na telefonu zobrazeném na letáku,
který je umístěn na vchodových dveřích, nástěnce a ve výtahu jednotlivých vchodů.

Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign