logotyp

Preventivní výměna spínacích prvků výtahů

V zimních měsících letošního roku se ve vchodech 972 a 975 objevily podobné závady na výtazích. Oba výtahy se při jízdě zastavovaly, až nakonec přestaly jet. Přivolaný servis diagnostikoval závadu na spínacích kontaktech relé či výkonových stykačích. V obou případech proběhla výměna. Problém se většinou projeví na kontaktech spínaných malé napětí, tedy pomocných kontaktech, jelikož těmito kontakty prochází malé proudy, které neprojdou zašpiněnými kontakty letitým prachem.

Výtahy v našem domě pracují bez větších závad neustále od roku 2009, kdy proběhla výměna za původní s nástupem v mezipatře. Mezi většími závadami během třináctiletého provozu byla nutná výměna kabinových dveří ve výtahu ve vchodu 973 a snýtování kabinových dveří ve výtahu vchodu 976.

Mezi poruchy se nemůže počítat výměna vytahaných nosných lan, kdy byl při výměně výtah mimo provoz, jelikož se zde jedná o přirozený děj u ocelového lana.

Jelikož jsme chtěli předejít dalším problémům s kontakty spínacích prvků na ostatních výtazích, byla objednána preventivní výměna všech původních spínacích prvků ve všech vchodech. Samozřejmě mimo již vyměněné prvky začátkem letošního roku.

Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign