logotyp

Spuštění tepelných čerpadel

V pondělí 7.11.2022 přijede technik od spol. AQUINA zprovoznit změkčování vody, což je poslední krok od spuštění tepelných čerpadel pro ohřev vody. Během zprovoznění bude přítomen předseda SVJ, aby byl proškolen v obsluze, jelikož do změkčování se musí během roku dosypávat sůl. Strojovna č.1 ve vchodě 973 spotřebuje za rok 600 kg soli a strojovna č.2 ve vchodě 975 spotřebuje za rok 400 kg soli. Po uvedení zařízení do provozu můžeme spustit vlastní ohřev.

V pondělí 31.10.2022 a úterý 1.11.2022 technici od Acondu zprovoznili a nastavili tepelná čerpadla pro ohřev vody. Při nastavování odhalili několik nefunkčních součástek, které zničil vodní kámen usazující se během dvouleté pauzy, než jsme do domu přivedli elektřinu. V jednom případě to byl trojcestný ventil a v druhém jedno oběhové čerpadlo.
Další technické problémy vyřešili rozebráním a vyčištěním, takže v úterý odpoledne byly všechny zásobníky na vodu nahřáté a připravené k provozu. Jelikož nebyl ještě na zpátečce strojovny č.1 nainstalován filtr a obě změkčování nebyla zprovozněna, uvedli obě kotelny do stand-by režimu a čekají na náš povel k dálkovému probuzení tepelných čerpadel.
Čerpadla bude firma spravovat dálkově po síti a my budeme mít k dispozici náhled přes webové prostředí, ve kterém budou aktuální teploty jednotlivých zásobníků.

Než dáme povel ke zprovoznění čerpadel, musíme provést odečet vodoměrů ve všech bytech. Tento odečet bude sloužit jako konečný pro rozúčtování nákladů za rok 2022. Koncem týdne bychom dali vědět Centrothermu, že uzavíráme kohouty a přestáváme odebírat vodu. Současně ukončíme úhradu záloh, jelikož už platíme zálohy za elektřinu pro tepelná čerpadla. 

Tak snad už se dočkáme vlastní teplé vody.

Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign