logotyp

Tepelná čerpadla - nové elektroměry

Po březnovém nastartování doplnění zbývajích elektroměrů jsme dostali od ČEZ Distribuce termín montáže na 2.6.2023. Abychom nemuseli řešit opětovné návštěvy technika s elektroměry z důvodů podobným podzimnímu osazovaní, označili jsme oba rozvaděče přiřazenými čísly EAN pro každý vývod. V pátek ve 14:30 nastalo nemilé překvapení, jelikož v našich rozvaděčích byl stav stále stejný, bez nových elektroměrů. Ihned byl kontaktován ČEZ Distribuce, kde byla informace o závadach na odběrných místech. Bylo mi jasné, že nejsou připojené hlavní jističe, jelikož při podzimní montáži elektroměrů technik, který prováděl montáž, odpojil nepoužívané vývody, aby zajistil bezpečnost provozu.

Trochu větší zklamání z práce odborníků na připojení, jelikož nejdříve nechápe, kam nasadí dva elektroměry, i když každý má svou adresu umístění a my měli oba rozvaděče popsané číslem přiřazeným k adrese. Následně odpojí přívodní vodiče, jelikož jsem trval na zabezpečení volných vývodů i přes to, že jsem byl ujištěn, že bude nepoužité jističe pouze plombovat. Vodiče odpojí i přes to, že nená oprávnění zasahovat do našeho rozvaděče a nahlásí, že odpijil vývody z jističů. Místo toho odpojil přívod do jističů a všechny propojky nezanechal v rozvaděči, ale prostě je vyhodil. Tímto znehodnotil naše rozvaděče, ale udělal to na naše přání, teda takto mi to bylo vysvětleno.

Takže ve finále závady na odběrném místě jsou naše starost a dokud nebudou odstraněny, nebudou elektroměry. Natěstí známe elktrikáře, kteří si rychle poradí a v dohledné době bude moci technik osadit elektroměry. Abychom mu usnadnili práci, připravíme nejprve část a poté další. Možná to necháme na vícekrát, aby nemusel být technik zmatený počtem vývodů a elektroměrů.

Pak už jen přepojíme přívody od jednotlivých tepelných čerpadel samostatně a můžeme dokončit instalaci rozvodů tepla. 
Asi nestihneme mít namontované elektroměry do schůze Shromáždění SVJ, ale jsme na dobré cestě k závěru tohoto dlouhého běhu.

Na prvním obr. je stav po zabezpečení nepoužívaných vývodů technikem ČEZ Distribuce.
Na druhém je dopojení přívodů pro dva elektroměry a na třetím je finální stav připravený na osazení. Volné vývody jsou zaizolovány.

Druhý rozvaděč pro strojovnu č.1 v 974 bude upraven během týdne, jak bude chvilka volného času.

Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign