logotyp

Tepelná čerpadla v našem domě

Začátkem února došla na adresu SVJ projektová dokumentace k elektropřípojce pro tepelná čerpadla, proto už  konečně budeme moci natáhnout přívodní kabely pro tepelná čerpadla a rozeběhnout ohřev TUV pro celý dům. Snaze Magistrátu zamezit spuštění našich tepelných čerpadel tím, že společnosti ČEZ nepovolili natažení posulujícího vedení do našeho domu tak odzvonilo. Bohužel, náhradní plán znamená vyšší investici, protože budou přívodní kabely procházet celým domem, místo kratší trasy z rozvaděčů vedle vchodů.

Během doby, kdy se zpracovávala dokumentace k elektropřípojce, byl Magistrát několikrát vyzván k vyjádření, ale údajně pro neveřejné jednání Rady města nebyla nikdy poskytnuta žádná odpověď. Je zcela jasné, že vlastník Centrothermu nechce přijít o slepičku, co snáší zlaté vejce. Každým rokem platíme za celý dům 1,7 milionu korun za dodané teplo a za posledních 20 let neproběhla žádná viditelná revitalizace historického vedení do našich domů napojených na výměník. Nikdo nic nedělá s tvrdou vodou, která nám ucpává potrubí. Nikdo neřeší úniky, které nenechají sníh na trase horkovodu dlouho ležet. A nemáme detailní a přesný přehled o použitém teple pro náš dům.

Díky vstřícnosti ČEZu budeme mít pro začátek proud pouze pro ohřev TUV, což ve finále je ta lepší alternativa.
Zimy nejsou tak silné, ale teplou vodu potřebujeme celoročně. Navíc rozúčtování spotřeby teplé vody je neprůhledné a velmi nepřesné. 

Pokud by se v dohledné době kolem domu prováděly výkopové práce spojené s revitalizací datových sítí, budeme tlačit na posílení přívodu do domu. Není možné, aby někdo na městských pozemcích mohl ukládt kabely a jiný ne, bez řádného vysvětlení.

Musíme ještě chvíli vydržet a teplá voda bude.

Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign