logotyp

Teplo domova z tepelných čerpadel

V neděli 8.10.2023 nám elektrikáři přepojili jednotlivá tepelná čerpadla na vlastní elektroměry, takže se ve středu 11.10.2023 mohli rozjet naše zánovní tepelná čerpadla v samostatném provozu.

Servisní technik přijel kolem 10 hodiny, jelikož od Tábora to je poměrně daleko. Celý den se věnoval rozpohybování tepelných čerpadel určených výhradně pro ohřev tepla do topení, seřízení již fungujících tepelných čerpadel ohřívajících od ledna 2023 TUV a nastavení ostatních komponet celého systému. 
Během servisního dne přebíhal nezi strojovnami, jelikož nově zprovozňovaná tepelná čerpadla neměla nahraný software, expanzní nádoby neměly nastavený správně tlak, pravidelná každoroční kontrola chladícího média, apod.Práce měl s najetím všech teplených čerpadel tolik, že odjížděl kolem 20 hodiny směrem na Tábor.

Tepelná čerpadla nám začala topit hned od 15.10., jelikož po teplém týdnu začala teplota venku poměrně rychle klesat. Bohužel v některých bytech se pozdrželo odvzdušňování systému, takže počáteční problémy s dodávkou tepla do bytů přišly hned.
Všechny radiátory v osmých patrech bylo potřeba několikrát odvzdušnit, jelikož celý systém byl při přepojování zcela prázdný. Mnoho obyvatel našeho domu nerozumnělo informaci o tom, že mají nechat ventily radiátorů otevřené, takže proces odvzdušňování se protáhl.
V některých bytech bylo nutné vyměnit odvzdušňovací ventily z důvodu jejich nevyhovujícího stavu.

Letošní říjen je nadměrně teplý, proto jsme ještě nemohli vyzkoušet tepelná čerpadla na plný plyn. Až se více venku ochladí, proběhneme všechny byty a překontrolujeme stav radiátorů. Pokud bude v některém bytě problém s teplotou, odvzdušníme danou stoupačku za předpokladu otevření všech radiátorů na stoupačce. 

Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign