logotyp

Výskyt štěnic v našem domě

V neděli 19.6.2022 musel v našem domě zasahovat odborník na dezincekci, jelikož v jednom z bytů nahlásili podnájemníci poštípané členy rodiny. Po zkontrolování postiženého bytu byla zjištěna přítomnost štěnic, dle velikosti jedinců v bytě přežívali několik měsíců.
Následně byla provedena kontrola bytů sousedících se zamořeným a odborné ošetření tak, aby nemohlo dojít k rozšíření teritoria štěnic ze zamořeného bytu.

Již několikráte zaznělo v našem domě, aby nikdo z nájemníků se nesnažil hubit tento nepříjemný hmyz vlastní silou, ale vždy po zjištění přítomnosti nebo při podezření, kontaktoval vedení domu, které zajistí prohlídku a případné ošetření bytové jednotky.

V dnešní době jsou štěnice velmi rozšířené, takže jejich přítomnost se nedá spojovat z nedostatečnou hygieneou a úklidem v bytech. Dnes si přivezete štěnice i v nové matraci z obchodu, takže zde není místo pro sutd a pocit hanby, ale pro rychlé nahlášení, prohlídku a eliminaci jedinců v co nejkratší lhůtě.

K odstranění stěnic nestačí pouze zásah v obytné části, ale ve všech, kde se po dobu výskytu pohybují členové rodiny (automobil, chata, příbuzní). Je tedy vždy nutné zjistit od odborníků na dezinsekci časový horizont přítomnosti štěnic a na základě toho přistoupit k ošetření ostatních prostor.

Nejjednodušší je tedy kontaktovat správce svého vchodu nebo některého člena Výboru SVJ. Kontakty na všechny pracovníky najde každý na nástěnce u vchodu.

Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign