logotyp

Výtahy

Asi si všichni nájemníci všimli, že od července se o naše výtahy stará firma Výtahy Michálek. Po dlouhém přemýšlení jsme ukončili spolupráci s firmou MSV Liberec, jelikož bezdůvodně zvyšovali cenu sjednaného servisu dle podmínek ve smlouvě a v posledním půlroce odváděná práce neodpovídala zvýšené ceně servisu. Vše vyvrcholilo, když se objevily poruchy diagnostikované na ovládací relé, které jsme nechali začátkem roku vyměnit.

S novou firmou, sídlící v Mladé Boleslavi jsme podepsali smlouvu s polovičními náklady na servis. Pracovníci firmy si prohlédli stav jednotlivých výtahů a již řešili několik poruch.
Bohužel shledali v nevyhovujícím stavu 3 stroje, kde jsou značně opořebená hnací kola, kola zachytávače a stále původní relé s napálenými kontakty. 

V pátek 3.11.2023 nejezdil výtah ve vchodě 974, jelikož kabinové dveře již dosloužily jako tomu bylo vevchodech 973 a 976 v minulých letech. Technik fy. Výtahy Michálek během 3 hodin vyměnil platové komponenty z demontovaných dveří a výtah rozeběhl. Bohužel stav je i nadále nevyhovující, takže jsme požádali o výměnu kabinových dveří ve výtahu ve vchodě 974. Během následujícího týdne proběhne výměna kabinových dveří, kdy nebude výtah dopoledne nefunkční. Informace o odstávce bude vyvěšena na nástěnce v předstihu.

Výměnu pohonů třech nejhorších výtahů naplánujeme na rok 2024, kdy nový stroj vychází kolem 170 000,- Kč. Vše proběhne v závislosti stavu našeho fondu oprav.

Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign