logotyp

Čištění filtrů na zpátečce TUV

Dne 25.5.2023 proběhlo čištění filtrů v obou strojovnách tepelných čerpadel. Na chvíli se zastaví cirkulační čerpadlo, uzavřou se ventily před a za filtrem, odpustí se tlak z filtru a pak už jen čekáme, jak bude po třech měsících vypadat. Při prvním čištění, po dvouměsíčním provozu, byl na filtru povlak měkké hmoty, který se snadno spláchl v prádelně nad umyvadlem. Vše je patrně způsobeno změkčením vody.

Dnes po třech měsících byl opět okamžik překvapení. Netušil jsem, jak bude filtr vypadat.
Vždy přichází obava, zda bude více zanesen či méně. Po několika dnech přesvědčování, jsem se pustil do prohlídky. Výsledek je na fotografiích pod článkem.

Levé dva sníky jsou ze strojovny 976 a pravé dva snímky ze strojovny 974. Asi to nebude zcela patrné z fotografií, ale ve strojovně 974 byl větší nános nečistot, které byly stejně měkké jako v únoru. Velmi snadno se spláchly v umyvadle a filtr byl opet jako nový. Vzhledem k větší spotřebě vody ve strojovně 974 asi dochází k většímu usazování nečistot.
Po propláchnutí obou nám opět běží TUV přes čisté filtry, které zase za dva až tři měsíce zkontrolujeme.Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign