logotyp

Odečet tepla 2023

Vážení vlastníci, v polovině prosince 2023 došla zásilka dálkově odečítaných měřičů tepla. Jelikož to přišlo v týdnu před svátky, nechtěl jsem již provádět jakékoli návštěvy v domácnostech, kde finišovaly přípravy na Vánoce a někteří již měli postavené stromečky.

Výměna nových měřičů a odečet loňských stavů u topení proběhne během měsíce ledna.
Vždy jsme odečet tepla plánovali během jednoho týdne či víkendu, ale nyní musíme odečíst staré měřiče a následně je nahradit novými. 

Výměna měřičů v jednom bytě zabere cca 30 minut i s nastavením termostatických hlavic, takže jeden vchod bude práce na celý den. Nejpreve musíme odstranit starý měřič, uložit refrakční sklíčko, namontovat nový měřič a ten aktivovat. Poté se provede odečet refrakčních sklíček a přenastavení termostatických hlavic.

Výměna měřičů během ledna by neměla znamenat pro celkovou spotřebu domácností nijak velký problém, jelikož průměrná spotřeba jednoho radiátoru je kolem 18 dílků za měsíc a jeden dílek vycházel na 13,- Kč při ceně 847,- Kč za GJ. Jelikož naše náklady na teplo jsou cca poloviční, rozdíl za měsíc bude minimální. 

Nejprve navštívím vlastníky, kteří jsou v odpoledních hodinách většinou doma a na půlku ledna vyvěsíme termíny pro podnájemníky a vlastníky, kteří směnují.


Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign