logotyp

Tepelná čerpadla_plný provoz

Po měsíci omezeného provozu tepelných čerpadel, kde po výpadku hlavního jističe v trafostanici, jsme začali s  obnovou provozu bivalence, jelikož se opět ochladilo a ČEZ Distribuce po výpadku v prosinci nic neřšil.
V prosinci došlo k výpadku v nočních hodinách a nefunkční tepelná čerpadla spolu s výměníkovou stanicí jsme odhalili ráno v5 hodin při pravidelném odečtu spotřebované vody a elektrické energie. Proto po měsíci nicnedělání ze strany ČEZ Distribuce jsme vyzkoušeli zapnout bivalentní zdroje spolu s ACOND Hot-line v odpoledních hodinách. Po zapnutí dvou bivalentních zdrojů vše běželo, takže jsem nechal připnout zbytek a ihned došlo k výpadku hlavního jističe v trafostanici výměníkové stanice. Ihned došlo k nahlášení poruchy na ČEZ Distribuci a spojení této poruchy s tou předcházející. Bylo zažádáno o prověření jistícího prvku a provedeno měření na přívodech jednotlivých tepelných čerpadel. 

Jelikož jsme potřebovali více topit ve vchodech 972, 973 a 974, domluvilo se zapnutí dvou bivalencí pouze pro čerpadla zajišťující ohřev vody pro topení a zbytek tepelných čerpadel pojede bez bivalence. Nebylo to ideální, jelikož tepla ze vzduchu bylo málo, ale nic jiného nešlo pustit. 

Při měření jsme zjistili, že čerpadla běžící bez bivalence spotřebovávají 20 - 22 A a čerpadla využívající k ohřevu i bivalenci spotřebovávají okamžitě 38 A. Tyto informace jsme předali technikovi ČEZ, který následující den zjistil závadu v hlavním jističi s hodnotou 400 A. V dalším dni pracovníci ČEZu prověřili možnosti přepojení tepelných čerpadel na jiný vývod v trafostanici, nasadili měření odběru a vyžádali si zapnutí dalších bivalentních zdrojů. Po zapnutí bivalencí došlo snad již k poslednímu výpadku, u kterého doměřili max. hodnotu odebíraného proudu a následně přistoupili k přepojení přívodu pro nás dům a na původní přívod našeho domu napojili tepelná čerpadla. V letních měsících budou měnit starý vyhřátý jistič, přičemž budou muset vypnout na chvíli celou trafostanici. Po přepojení jsme nechali zapnout všechny bivalence pod dozorem pracovníků ČEZu. Již k výpadku nedošlo, takže koncem ledna se naše strojovny s tepelnými čerpadly mohly rozjet i v mrazech naplno.

Od té doby se ladí součinnost jednotlivých čerpadel, aby byl provoz stabilní a pro vlastníky i ekonomický.


Zpět na hlavní výpis

Domů

Created by © 2021 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign